Poraz Klipersa od Sunsa dovodi u sumnju nade u NBA šampionatu

Kawhi Leonard i Paul George prišao je sredu prije početka nedjelje na suncu na Crypto.com Areni, po jednom stalwart, a drugi koji će govoriti. Zvijezde Clippers-a zamoljeno je da se obrate gužvi prije prve utakmice tima, a George je bio kratak kada je Leonard klimnuo glavom.
Kao što se moglo vidjeti tokom cijele nedjelje, Klipersi su se borili da održe korak sa Phoenixom u porazu rezultatom 112–95, a u drugoj utakmici, Klipersi su morali da odgovore na nekoliko pitanja prije nego što su sanjali o prvenstvu.
Iako je Reggie Jackson započeo svoju treću utakmicu zaredom, John Wall je otvorio treću četvrtinu s početnom mestom i zidom gotovo izjednačio Jacksona u minutama.
Paul George je završio sa 40 poena bez Kawhija Leonarda i Johna Walla, a Klipersi su odgodili kasni vrhunac u pobjedi nad Sacramento Kingsima.
Kako Clippersi balansiraju koristeći svog startnog centra Ivicu Zubca s učestalošću zamjene sa manjim sastavom? Koristeći tradicionalne velike pakove tokom cijele utakmice, Phoenix je ugušio Kliperse za skokove u prvom poluvremenu i preuzeo prednost od 20 poena, a njihov starter Deandre Ayton je jednom uspješno oteo loptu od Jacksona.
Možda najvažnije, da li je ovo primjer brzog zamaranja, ili Klipersi ne slušaju vansezonska uputstva trenera Tyronea Liua da uprkos svom talentu, neće dati sve od sebe ako ne daju sve od sebe?
“Ne možete tako započeti utakmicu, pogotovo ako želite da počnete sa defanzivnim mentalitetom,” rekao je Liu. “Nema izgovora da igramo jedan pored drugog. Svi igraju nazad nazad. Moramo postati bolji.
John Wall kaže da se osjeća dobro fizički i da igra dobro, "osim Shaqovih slobodnih bacanja".
Klipersi su izgubili u lošem prvom poluvremenu, a Phoenix je brzo odbio sve pokušaje povratka u drugom poluvremenu, a Devin Booker je vodio sa 35 poena i 16 šansi.
Na isti način, Džordž je kritikovao odbranu – rekao je da je odbrana sa loptom sranje, a odbrana bez lopte.
Leonard je odigrao svoju drugu utakmicu sezone u kojoj je igrao 21 minut i imao je 11 bodova, 6 skokova i 2 asistencije, 7 bodova blizu linije slobodnog bacanja. Jedne noći nakon što je Džordž postigao 40 za 39 minuta i pobedio Sakramento, odigrao je 34 minuta i postigao 16 poena.
Džekson nije postigao gol, promašio je pet puta za 24 minuta i imao dve asistencije. Wall je počeo da se zagreva na osnovnoj liniji početkom drugog poluvremena, a Wall je preuzeo mesto kao nosilac lopte broj jedan zajedno sa Džordžom i Leonardom. Jedne noći, najistaknutiji doprinos zida tokom Sacramento Armitice bio je sporedni savjetnik koji je pružio Norman Powellu kada je početni kvarturba bio 3-za-18 rano u sezoni, rekao je prije početka.
"Norma nije bila zadovoljna sa sobom, ali [Zid] razgovarao je s normom i samo govorio:" Nastavite igrati, nastaviti igrati ", rekao je da je igrao prije utakmice.
“Ako šutirate pravilno i agresivno, sve je u redu. Nećete propustiti svaki snimak. "
“Znaš, Michael Jordan i ja ne radimo svaki udarac, znaš?” rekao je Lou Powell. “A mi smo najbolja dvojica na svijetu, tako da moraš nastaviti, znaš?”
Powell je prošao 4 od 9, poslušajući Liuov savjet da ostane agresivan, što je ponekad upalilo – legao je i propustio Leonardovo lagano zakucavanje u trećoj četvrtini – ponekad ne – pokušavajući da izvuče loptu. Predat Zubaku na davljenje.
Lou nije morao reći Wallu da nastavi s guranjem. Klipersi su bili poraženi sa 11-0 i nisu postigli gol u prva tri minuta utakmice, a kada je Wall ušao na teren u prvih osam minuta, Booker je pobedio Kliperse sa 14-10, povećavši prednost Sunsa. .
Dubina kliplica omogućava im da odvode Kawhi Leonard sa klupe i igraju desetine kombinacija sastavnih kombinacija dok se fokusiraju na kandidature zgrada.
Zid je obezbedio nedostajući red. Njegovo prvo dodavanje bilo je savršeno dodavanje Georgeu za zakucavanje. Njegov prvi brejk bio je nalet preko celog terena, Wall je pokušavao da dovuče loptu do pojasa i uprkos neuspehu, bio je hrabar. Wall nije bio savršen, izveo je 1 od 5 slobodnih bacanja, ali je imao 17 poena na 7 od 12 šuteva.
Leonard je igrao 7 minuta u trećem tromjesečju, nastavljajući obrazac svoje prve utakmice na klupi, gdje je napravio zamjene u tri dijela od oko 7 minuta - polovinu do kraja prvog poluvremena, a zatim treći. pola. Zatvori minute.
Posvećen atletskom iskustvu srednje škole SoCal, Prep Rally vam donosi rezultate, priče i pogled iza scene na ono što pripremnu atletiku čini tako popularnom.
Andrew Grave je pisac bitova Clippersa za Los Angeles Times. Pridružio se The New York Timesu nakon što je izvještavao o američkom fudbalu i atletici na Univerzitetu Oregon. Diplomirao je na Univerzitetu Oregon i odrastao je na obali Oregona.

Vrijeme objave: 25.10.2022